Představení kampaně

Létejte zodpovědně

Řízení letového provozu ČR Vám představuje edukační kampaň „Létejte zodpovědně“, která má za cíl jasnou a srozumitelnou formou informovat o aktuálních pravidlech provozu bezpilotních letadel, tzv. dronů. Kampaň je určena pro:

  • hobby piloty, kteří se svým dronem (nebo modelem letadla) létají za sportovním či rekreačním účelem, chtějí si rozšířit své znalosti a stát se svědomitými piloty;
  • profesionální provozovatele, které přehlednou formou informuje, jak lze lety provádět bez povolení Úřadu pro civilní letectví (ÚCL), ale také o možnostech specifického provozu schvalovaného ÚCL;
  • širokou veřejnost, které není lhostejné, co jim létá nad hlavou a zajímá se o práva a povinnosti provozovatele dronu, včetně zásad ochrany osobních údajů.

Na naplnění vzdělávacího portálu se podílí i garanti projektu – Ministerstvo dopravy a Úřad pro civilní letectví. Hlavní myšlenkou projektu je předání informací o problematice bezpilotního létání lidskou a čtivou formou.

Za celou dobu provozu tohoto webu jsme od Vás obdrželi řadu pozitivních reakcí, a to jak z řad veřejnosti, tak i profesionálních uživatelů dronů. Součástí webu je možnost obrátit se na náš expertní tým, který Vám zodpoví jakýkoliv související dotaz. Kontaktovat tým je možné buď skrze email info@letejtezodpovedne.cz či sociální sítě (facebook, Instagram, Twitter). Při tvorbě reakcí na Vaše dotazy jsme v úzkém kontaktu s našimi garanty.

Před zasláním konkrétního dotazu, prosíme, využijte naše FAQ, které Vám mohou pomoci zodpovědět Váš dotaz ihned a nebudou zbytečně zatěžovat naše experty.

Kampaň obsahuje informace týkající se aktuálně platné legislativy i budoucích plánovaných změn. Dále vyzývá k využívání vhodných aplikací k usnadnění předletové přípravy pilotů UAS pro zachování co nejvyšší úrovně bezpečnosti.

Projekt je neustále doplňován o aktuální informace a zajímavosti z národního i mezinárodního prostředí.