Probíhá připojování k serveru.

Spojení se serverem bylo přerušeno z důvodu neaktivity nebo chyby spojení. Prosím obnovte stránku.

Připojení k serveru odmítnuto. Prosím obnovte stránku.


Milý pilote dronu,

předem Ti děkujeme, že se zajímáš o to, jak létat s dronem zodpovědně.

Proč je to důležité? Přirovnejme pilota dronu například k řidiči auta. Proč by se měl šofér vozidla chovat zodpovědně je samozřejmě jednoduchá otázka, na kterou zná odpověď každý. Nikdo nechce ohrozit sebe, ostatní, poškodit si auto, platit pokutu nebo si zkomplikovat život řešením byť i drobné nehody. To dá rozum.

Možná Tě ale překvapí fakt, že motivace pilota dronu k odpovědnému chování je velmi podobná. Nechce nikoho svým létáním ohrozit, poškodit si dron nebo se dostat do křížku s policií či Úřadem pro civilní letectví. Problémem je, že pravidla bezpečného provozu dronů zatím nejsou tak obecně vžitá a ustálená jako pravidla silničního provozu. Proto spousta dálkově řídících pilotů často ani neví, že si počíná nebezpečně a jejich konání by mohlo někomu vadit nebo dokonce někoho ohrozit.

Z tohoto důvodu vznikl projekt Létejte zodpovědně, abychom Tě o platných pravidlech informovali, a neustále, možná až otravně, apelovali na jejich dodržování. Je totiž ještě jeden důvod k tomu létat s dronem bezpečně, a to je prevence potenciálního zpřísňování pravidel provozu dronů. Když se vrátíme k původnímu přirovnání, pokud budou řidiči projíždět obcí předepsanou rychlostí, nebude pravděpodobně nutné ji snižovat či instalovat radar, který by prostřednictvím zasílaných pokut vynutil adekvátní chování řidičů.

Milý pilote, budoucnost je v bezpilotním létání, ale jak tahle budoucnost bude vypadat, záleží na osobní odpovědnosti každého z nás.

Tým Létejte zodpovědně